קונים בשר: איך לבחור נתחי בשר איכותיים במיוחד

זה לא משנה אם מדובר על ארוחת השבת המשפחתית המתרחשת פעם בשבוע, על אירוח של חברים לארוחת על האש מפנקת, או סתם ארוחה טעימה באמצע השבוע בלי סיבה מיוחדת – הבשר הוא תמיד אחד המצרכים המרכזיים והחשובים ביותר בכל סיטואציה. בעזרת בשר על סוגיו השונים ניתן להכין מאכלים מסוגים שונים – נתחים על האש או במעשנת, תבשילים ביתיים עם עוף או עם בקר, צלי בתנור, טרטר סינטה, קרפצ'יו ועוד. עם זאת, על מנת שהמאכלים יצאו באמת טעימים וטובים, צריך קודם כל לדעת איך להכין אותם נכון, ואנחנו יוצאים מנקודת הנחה שזה משהו שאתם כבר יודעים איך לעשות, אבל הרבה לפני זה, על מנת להיות בטוחים במאה אחוז שהאוכל יצא טוב גם אם אתם מכירים היטב את המתכון ובעלי ניסיון רב בהכנת בשר, חשוב לדעת איך לבחור את נתחי הבשר שלנו. אנו רוצים לחלוק כמה טיפים מנצחים שיאפשרו לעשות זאת.

רכשו מקצביות מנוסות ואיכותיות בלבד

הטעות הראשונה והנפוצה ביותר של כל מי שמכין בשר, היא רכישה ממקומות לא טובים בלשון המעטה. הקצביות והאטליזים החובבניים, הם כאלו שברוב המקרים לא תצליחו למצוא בהם בשר איכותי, שלא לדבר על מקרים חמורים יותר של בשר ישן ומקולקל. אנו ממליצים בכל מצב לקנות מקצביה שמשווקת בשר איכותי בלבד ורוצים להמליץ לכם בחום על מעדני גורמה. מדובר על קצביה ותיקה ומוכרת עוד משנות השבעים שמייבאת בשר איכותי בלבד מהארץ ומהעולם. תוכלו לרכוש את המוצרים שלהם בסניפים שלהם במרכז הארץ, אבל גם למצוא אותם בקלות ברשתות המזון הרבות בפריסה רחבה בכל הארץ. הבשר כמובן כשר בדרגות שונות ומדובר בבשר איכותי ביותר שיבטיח תוצאות טובות וטעימות.

שיוש איכותי – כלל אצבע ראשון לבחירת סטייק

המושג שהכי חשוב להכיר כאשר רוצים למצוא בשר איכותי הוא שיוש. מדובר למעשה על דוגמאות וסימנים על הסטייק שמזכירים שיש ומכאן באה המילה בעצם. השיוש קורה בגלל השומן וככל שהפיזור טוב ואחיד יותר, כך מדובר על נתח יותר איכותי. כמו כן שימו לב שהשומן צריך להיות לבן ולא צהוב. הצטברויות של שומן בנקודות אחידות מעידות על כך שתהליך הפיטום היה מהיר מדי.

קונים בשר: איך לבחור נתחי בשר איכותיים במיוחד

שיטת הלחיצה

כאן מדובר על שיטה שתעזור לכם לבחון האם נתח יושן כראוי או לא. לחצו בעדינות עם האצבע במרכזו ובאותו רגע ייווצר כמובן שקע קטן על הסטייק. אם השקע נשאר לכמה שניות גם לאחר שהרמתם את האצבע, סימן שהנתח יושן בצורה טובה והרכות הזו תבוא לידי ביטוי גם לאחר הבישול ובזמן האכילה, אך אם הנתח חוזר באופן מידי לצורה המקורית שלו, זה אומר למעשה את ההיפך.

אדום אך לא מבריק

כאן יש שיטה טובה שתעזור לכם להבין האם מדובר על נתח איכותי, וזה רלוונטי לכל סוגי הבשר. הצבע של הנתח צריך להיות אדמדם עד סגול כהה בנתחים מיושנים. אם אתם רואים נתח שהוא אכן אדום אך צבעו מבריק, זה עשוי להעיד על כך שהוזרקו אליו חומרים וכימיקלים שונים על מנת להאריך את חיי המדף שלו.

צבע השומן

דיברנו על זה במילה קודם לכן, אבל חשוב לחדד את הנושא. שומן בגוונים צהובים מעיד על בשר מחיה מבוגרת יחסית, מה שאומר שמדובר על בשר איכותי פחות וחשוב לקחת זאת בחשבון.

מקווים שהצלחנו לעזור ולתת קווים מנחים לבחירת נתחי בשר, זכרו לרכוש אך ורק מקצביות מובילות ושיהיה בהצלחה בבישול הבא שלכם!

 

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות