רעיונות למתנות שיפתיעו את הילד

ידוע שמה שהופך מתנה רגילה למתנה מוצלחת אינו נוגע לעלות, אינו נוגע לגודל ואינו נוגע לעדכניות, אלא על מנת שמתנה באמת תתקבל בשמחה, היא בין היתר צריכה להיות מפתיעה ומקורית, צריכה להיות מותאמת לאופי של הילד והיא צריכה להגשים חלום. מכאן שאם גם אתם כבר שבועות שוברים את הראש איזו מתנה לרכוש לילד האהוב, תקראו את המאמר ובסופו קחו עט ותרשמו חמישה רעיונות, רעיונות שלפני קריאת המאמר כלל לא לקחתם בחשבון. ניחוש שלנו? האופציה הרביעית עשויה להתגלות כמוצלחת ביותר.

מתנות לילד

התחברו לעולמו הפנימי של הילד

מתנה מוצלחת היא מתנה שעונה במדויק על עולם התוכן של הילד, מתנה שכשהילד יראה הוא פשוט יחייך ורק ירצה לגשת ולשחק עמה. כך למשל אם הילד מאוד אוהב חיות, מומלץ לקנות לו חיית מחמד או לקחת אותו לטיול בגן החיות. אם הילד אוהב להשתולל, מומלץ לקנות מתנפחים שמזמינים את כל ילדי המסיבה לקפוץ ולהוציא אנרגיה, ואם הילד מאוד יצירתי, מומלץ לרכוש עבורו ארגז מלא בחומרי יצירה.

בחרו בחוויה

אם כבר ציינו רכישת מתנפחים, נעצור ונציין שמראש חשוב להבין האם מבקשים לבחור במתנה שתישאר בבית לאורך זמן, או במתנה מתכלה וחווייתית, כזו שתישאר כזיכרון מהנה. מה עדיף? אין תשובה אחת, אך כן ניתן לומר שמתנות אקסטרים שמוציאות מהמסגרת (כגון טיול טרקטורונים, רכיבה על סוסים וכדומה) הינן מתנות יותר משמעותיות, ולו כי צריך לצאת עבורן מהבית. מכאן שאם לא חסרים צעצועים תשקלו את האופציה הזו, כאשר פה נעניק טיפ חשוב – מומלץ שאותה חוויה תתועד כתמונה ולאחר מכן תפותח ותקבל מקום באלבום.

שנו את השגרה

כל מה שמשנה את השגרה ועשוי ברוח טובה, עתיד לשמח את הילד. כך למשל ניתן להחליט שביום ההולדת מוציאים את הילד מוקדם מהגן ונוסעים לטיול במקום שהוא אוהב – נוסעים לראות סרט, לאכול גלידה וכדומה. עצם העובדה שהשקעתם מהזמן שלכם והקדשתם מחשבה, עשויה להפתיע ולרגש עד מאוד. כיצד עוד תוכלו לשנות את השגרה עבור חגיגת יום ההולדת? אפשר להחליט שהילד ייבחר מה אוכלים בארוחת הערב, ייבחר כיצד תיראה העוגה, יישן בלילה באוהל, ייבחר בבוקר את הבגדים בעצמו וכדומה.

ארגנו מסיבת הפתעה

בערך מגיל 6 אפשרי לערוך לילד מסיבת הפתעה מבלי שההתרגשות הרבה תגרום לו להתכנס ולצאת מאיפוס. מכאן שניתן לארגן לילד מסיבת הפתעה עם חברים ולחלופין עם בני משפחה. מה חשוב שיהיה במסיבה? כל מה שילדים אוהבים: בלונים, ממתקים, זיקוקים וכמובן עוגת יום הולדת מקושטת.

שנו את הסביבה המידית

הפתעה תמיד עובדת נהדר, ועל כן באמצעות צעדים פשוטים ניתן לשמח ולהפתיע את הילד. כך למשל בזמן שהילד ישן תשקלו למלא את כל החדר בבלוני הליום, להכין עוגה עם דף אכיל שמעוצב בפורטרט של הילד, להדביק על קירות החדר תמונת טפט של דמות ילדים אהובה, לרכוש עבור הגינה הפרטית משחק לילדים (כגון מגלשת מים, בית עץ ונדנדה) וכדומה.

סיפור בהזמנה

ילדים מאוד אוהבים סיפורים וספרים מלווים אותנו לאורך שנים. אי לכך מומלץ לחפש סיפור איכותי שמאפשר לשלב את שם הילד בעלילה. ברגע שהילד יקרא את הסיפור ויגלה ששמו מוזכר לצד פריטי מידע שמייצגים אותו, הוא עשוי מאוד להתרגש – לחשוב שמדובר בספר היפה בעולם. שנסכם? אם יש לילד האהוב שלכם יום הולדת, אל תרוצו אל חנות המשחקים הקרובה, אלא עצרו וראשית תקדישו מעט מחשבה.

השארת תגובה