דואגים לקידום החברה: כל מה שצריך לדעת על עמותת אחינועם בראשות משה, איל ורפי אדרעי

עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 היא אחת מהעמותות המרכזיות שעוסקות בנושא של צמצום פערים וקידום החברה הישראלית. למעשה, העמותה אותה ייסדו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה שמצליחה ליצור שינוי משמעותי כבר עכשיו, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות אותם מקבלים המייסדים כמו גם המתנדבים אשר פועלים ללא לאות למען הגשמת המטרות הללו. במהלך השנים הצליחה העמותה לשמור על ראדר תקשורתי נמוך, עד עכשיו.

עמותת אחינועם – עמותה חברתית ללא מטרות רווח

עמותת אחינועם הוקמה על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת. מתוך חובה מוסרית וערכית, החליטו האחים להקים עמותה חברתית ללא מטרות רווח ששמה לעצמה למטרה להוביל ליצירה של חברה חזקה ושוויונית יותר, וזאת על ידי קידום של תוכניות ליווי ארוכות טווח. אחת מהתוכניות הללו היא תוכנית שבמסגרתה מאתרים המתנדבים של העמותה בני נוער המוגדרים בסיכון ומספקת בעבורם תוכנית ליווי פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים האישיים. במסגרת התוכנית מקדמת העמותה אורח חיים עצמאי וכן הבנה כי למרות המחסומים והאתגרים, ניתן בהחלט להוביל לצמצום פערים ויצירה של עתיד טוב יותר בעבור אותם בני נוער. במסגרת התוכנית מקבלים בני הנוער ליווי אישי שמתחיל בגיל 16 ונמשך עד להשתלבות בשוק התעסוקה, כאשר לכל אורך הדרך הם יכולים לקבל סיוע מטעם העמותה ובייחוד המתנדבים שפועלים בכל ימות השנה למען הגשמת המטרה.

 

 

תוכנית מלגות לצעירים מעוטי יכולת

תוכנית נוספת אותה מקדמים רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי היא תוכנית חלוקת מלגות כלכליות שנועדה לספק לנערים ונערות תשתית שתאפשר להם לפרוץ קדימה, ולהוביל ליצירה של תהליך אשר יוביל בהמשך למימוש עצמי גם במסגרת הלימודים אבל גם במסגרת הצבא כמו גם אקדמיה ושוק התעסוקה. תוכנית זו היא תוכנית מהפכנית שמצליחה לסייע לאלפי בני נוער ליצור מציאות אחרת, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות אותה קיבלו בעמותה מצד בוגרי התוכנית כמו גם גורמי הרווחה שפועלים ללא לאות למען הגשמת המטרה לשמה הוקמה העמותה.

חשיבה לעתיד לטובת החברה הישראלית

המיקוד של עמותת אחינועם הוא בחשיבה לעתיד, בייחוד לאור הפערים שהולכים וגדלים בחברה ומשפיעים על דור העתיד. העמותה בראשות האחים אדרעי פועלת מאז שנת 2018 בערי הפריפריה, כאשר לאור ההצלחה הוחלט בעמותה להרחיב את הפעילויות השונות כמו למשל שיפוץ ספריה בעיר צפת לערים נוספות. בנוסף, פועלים בעמותה לקדם חינוך מוזיקלי וכן חלוקה של מחשבים לצעירים מעוטי יכולת, כל זאת מתוך הבנה כי באמצעות התשתית הנכונה אפשר ליצור חינוך איכותי שיוביל בעתיד ליצירה של חברה חזקה.

לסיכום

החשיבה לעתיד כמו גם העשייה החברתית היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה חשובה שפועלת כאן בישראל ומספקת לאלפי בני נוער מכל רחבי הארץ את המענה המקצועי והרגשי לו הם זקוקים. באתר הרשמי של העמותה ניתן להתרשם מהתוכניות הרבות אותה מקדמת העמותה ואף להתנדב בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את הפעילות המבורכת שמצליחה להוביל לשינוי ממשי – כבר בימים אלו ממש, כפי שניתן לראות בתגובות המצוינות וכן בבוגרי התוכניות שממשיכים לקבל ליווי גם בשלבים מתקדמים יותר, כמו השתלבות במסגרת הצבאית, אקדמאית ובהמשך גם בשוק התעסוקה. התמקדות בהווה וחשיבה לגבי העתיד הוא הקו המנחה של העמותה, ולכן המייסדים פועלים לטובת יצירה של שינוי בתחומי הרווחה, חינוך וחברה.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות