איך הספורט היום הפך לדיגיטלי?

מדהים לראות כיצד הטכנולוגיה לוקחת כל מה שנמצא לצידה כמה צעדים קדימה, וכאשר מדובר בתחום הספורט, הרי שהיא רצה עמו למרחקים ארוכים, כך שמגוון מתחומי הספורט אליהם היינו רגילים קיבלו תפנית ובעיקר התייעלו. מכאן שטעות לחשוב שהטכנולוגיה פוגעת בהיבט הספורטיבי, וזאת כי בזכות תרומתה הרבה יותר אנשים זוכים לקחת חלק בתחום וחשוב מכך, הרבה יותר אנשים זוכים להתמיד ולשפר הישגים. גם אתם סקרנים להכיר מקרוב את השכלולים הדיגיטליים שדוחפים את הספורט למחוזות חדשים? הרשו לנו לספק את סקרנותכם:

שעון ריצה

מד צעדים

הרבה פעמים על מנת להגיע ליעד, אנשים צרכים שיעמידו מולם מראה, ובמקרה זה צרכים לדעת בדיוק כמה נותר ללכת, ועל כן פותח מד צעדים. מכשיר זה סופר את הצעדים, ולו באמצעות חיווי של מגע כף הרגל עם פני הקרקע, או לחלופין באמצעות חיווי תנועת מפרק הירך ותנועת הידיים. מכאן שאין מקום לרמות וניתן לקבל את החיזוק החיובי הרצוי, ואף אנשים רבים מעידים שמאז שהם נעזרים במד הצעדים, ההישגים שלהם הרבה יותר גבוהים. פה נציין שבאופן כללי יש צורך לצעוד כ10,000 צעדים מדי יום, ואם כמהים לרדת במשקל, הרי שבין 12,000 ל 15,000 צעדים יעשו את העבודה. מבקשים דוגמה לשימוש במכשיר? אפשר לבלות יום שלם עם המכשיר ובערב לדעת כמה נותר להשלים, ולו באמצעות הליכה נינוחה בשכונה.

מד דופק

המודעות לחשיבות אורח חיים בריא מובילה יותר ויותר אנשים לרוץ ולהתעמל, עובדה שבין היתר הפכה את שעוני מד הדופק להיות מאוד פופולאריים ואף סמל סטטוס. שעונים אלו קוראים את נתוני הדופק, כך שמתאפשר לבחון ביתר קלות שיפור בין האימונים. הביקוש הרב הוביל להתפתחות נוספת, משמע כיום כבר אין צורך לענוד על בית החזה רצועת דופק כבעבר, אלא ניתן להסתפק בשעון עצמו.

שעון פדומטר

אם ניקח את שני המכשירים האחרונים ונשלב אותם, נקבל את הפדמוטר המשוכלל שמציע הרבה יותר. מכשיר זה ראשית מתפקד כשעון רגיל, אך בנוסף גם מודד צעדים, מרחקים, שריפת קלוריות, ואת המרחק שעברתם. מכאן שניתן לקבל תמונת מצב מלאה, להשוות נתונים, להציב יעדים חדשים ובין היתר להתחייב לתהליך, כי אם כבר השקעתם בשעון מסוג זה, יהיה חבל לבזבז אותו על הליכה למשרד, משמע יש צורך להצדיק את קיומו.

 הליכון

ההליכון הנו מכשיר אימון אידאלי עבור הליכה וריצה, כאשר הוא מציע לשלוט על המרחק ועל רמת הקושי. מכשיר זה פועל באמצעות גלגל תנופה (או מנוע חשמלי) והוא מציע חווית אימון חדשה. מכאן שהוא גם פותח דלת להרבה אנשים שאינם רוצים לבצע ספורט במרחב הציבורי והוא גם מאפשר לבצע ספורט כשבחוץ תנאי מזג האוויר אינם אידאליים. כמו כן, בעת אימון ניתן להפעיל מולו תוכנית טלוויזיה אהובה ותוך כדי צפייה לעסוק בספורט. מהי המשמעות? זוכים להפנות את תשומת הלב למוקדים מעניינים, ובכך להימנע מהתמקדות בקושי. עוד נציין (וללא קשר) שהליכון נכון לכנות "מסילת כושר", ולו כי זהו השם המקורי.

תרומה משמעותית

לסיכום נחדד שלעולם הדיגיטלי יש מקום של כבוד בתחום הספורט והוא בעל משמעות בלתי ניתנת להתעלמות. מכאן שבין אם רק נעזרים במוצרים הדיגיטליים כדי לקבל מוטיבציה (קרי אוזניות עבור מוזיקה), ובין אם נעזרים בהם על מנת לעקוב אחר מצב הגוף (קרי שעון פדומטר), הרי שיש להיות מודעים לתרומה החשובה וכמובן לנצלה על הצד הטוב ביותר.

השארת תגובה