מתנות לשומרי מסורת: להעניק מתנה עם משמעות רוחנית

מתנות לשומרי מסורת

להעניק מתנות לאנשים יקרים זה כמעט תמיד עניין מאתגר. יחד עם זאת, כאשר יש לאדם שאנו רוצים להעניק תחום עניין מסוים, או דבר ברור שמגדיר אותו זה נעשה בהחלט פשוט יותר. כך למשל, כאשר מדובר בספורטאים, אפשר לתת ביגוד ספורטיבי או ציוד עזר לאימונים. אם המתנה היא למישהי שחובבת אופנה, אפשר להעניק במתנה קורס עיצוב או גיפט קארד לרשתות נבחרות ואם מדובר באדם שאוהב גינון ביתי, הרעיונות למתנות הם כמעט בלתי נגמרים. לצד כל אלה, יש עוד רעיון נפלא שלרוב לא חושבים עליו והוא הענקת מתנות לאנשים שומרי מסורת. הנה כמה רעיונות למתנות נהדרות למי שמתחבר למסורת ולצדדים רוחניים שיתאימו אגב בהרבה מקרים ולא רק כאשר מדובר בשומרי מסורת.

מזוזה מהודרת

כאן מדובר בלי ספק במתנה נהדרת שאפשר להביא לכל אדם יהודי, גם אם הוא שומר מסורת אבל גם אם מדובר בחילוני גמור. קלף מזוזה הוא חלק מהותי ברכישת מזוזה וכאשר מדובר באנשים מאמינים ומקפידים, חשוב לוודא כי הוא כשר. ניתן לעשות זאת במקומות שונים כמו בית חב"ד או דווקא לרכוש מראש מזוזה במקום מוכר, כך שתוכלו להיות בטוחים שהיא כשרה ולא פסולה. בפן העיצובי חשוב להבין שמדובר בפריט עיצובי לכל דבר ועניין וממילא דבר מה שנמצא היום בכל בית ולכן זאת יכולה להיות מתנה נפלאה בחנוכת בית ובעצם בכל הזדמנות.

פמוטים

שומרי מסורת מקפידים להדליק נרות שבת מדי שבוע ואין דבר יותר נחמד מלעשות את זה עם סט פמוטים מהודר ויוקרתי. ככל שתרצו להשקיע, תוכלו למצוא פמוטים יוקרתיים עשויי זהב או כסף, אבל אתם בהחלט לא מחויבים לכך ותוכלו למצוא בקלות פמוטים יפים ומהודרים מחומרים כמו חרסינה. מדובר בהחלט במתנה יפה ומרגשת ואפשר למצוא לא מעט עיצובים יפים ומקוריים בחנויות יודאיקה ובחנויות שונות לעיצוב הבית.

מעמד לחלה

עוד אחד מהדברים היפים שנמצאים על שולחן השבת אצל שומרי מסורת זה הכלי עליו מניחים את חלות השבת. גם כאן אפשר למצוא מגוון רחב של עיצובים וסוגים ויש כלים כאלה במחירים זולים יחסית וכמובן גם כלים יקרים יותר. ההמלצה שלנו באופן כללי היא לחפש משהו שמתאים לאדם שמקבל את המתנה ותואם את הסגנון המשפחתי ובהחלט אין צורך לקנות בהכרח את הכלי הכי יקר שאתם מוצאים.

סט לשולחן השבת

אם אתם רוצים ללכת על מתנה שלמה יותר, תוכלו בהחלט לרכוש סט שכולל גם את הפמוטים והכלי לחלת השבת שדיברנו עליה, אבל מכיל בתוכו גם דברים נוספים כמו כוס יין לקידוש מהודרת, מלחייה לברכת המוציא ואפילו כיסוי רקום מהודר לחלה וגם כיסוי ראש לאמא של שבת. מדובר ברעיון מצוין כמתנה לשומרי מסורת וזו יכולה להיות בהחלט מתנה נפלאה בחנוכת בית. אם תרצו להגדיל ראש אפילו יותר, יש לא מעט מקומות שמציעים גם הדפסה של סידור או של ספרים אחרים מארון הספרים היהודי בהתאמה אישית וכאן לא מדובר רק במתנה יפה עם משמעות רוחנית, אלא ברעיון עם הרבה מחשבה אישית.

תפילין וטלית

בדומה לסידור, ניתן לרכוש עבור גברים גם טלית ותפילין, כאשר יש אפשרות לרקום הקדשה או את השם של מקבל המתנה על הכיסויים. חשוב לזכור מן הסתם שמדובר במתנה שיש לקנות רק לגברים שהולכים באופן קבוע לבית כנסת ושמקפידים על מצוות הנחת תפילין.

מה שצריך לזכור בשורה התחתונה הוא שמדובר באופציה נפלאה שמתאימה כמעט תמיד כאשר רוצים להעניק מתנה לאנשים שומרי מסורת.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות