מה כדאי לקנות במתנה לחינה?

חינה היא מנהג מרוקאי שנועד לכנס בני משפחה וחברים סביב זוג שעתיד להתחתן. הטקס נחגג בקרב בני העדה כבר מאות שנים במטרה לשמח את החתן והכלה כמה ימים לפני החתונה.

טקס חינה מרוקאית נחגג בשמחה וריקודים תוך מריחת משחה כתומה הידועה כ"חנה" העשויה מצמח בשם 'כופר לבן'. את המשחה מורחים על כפות הידיים של הזוג ושל המוזמנים כסגולה לבריאות, אושר, הצלחה בזוגיות וחיים ארוכים.

אם אתם מוזמנים לטקס כזה, אפשר להביא איתכם מתנה נאה. הענקת מתנות היא אחד ממנהגי החינה הקדומים, משום שמדובר בטקס שמטרתו, בין היתר, לאפשר לזוג לבסס את ביתו החדש עם נדוניה ומתנות המגיעות בדרך כלל מהוריה של הכלה ומשאר בני משפחה וחברי העדה. אז איזה מתנות אפשר להביא לטקס חינה? הנה כמה רעיונות טובים:

מצעים ומגבות

כאשר זוג צעיר מתחיל את חייו, הוא עושה את זה בדרך כלל בדירה חדשה שכל כולה שלו. כדי שהשהייה בדירה הפרטית תהיה נעימה, אפשר להעניק לזוג מצעים ומגבות חדשות שישמשו אותם בשנים הראשונות. בחרו פריטי טקסטיל איכותיים ונעימים המתאימים לחיים זוגיים.

תכשיטים

אחד ממנהגי הטקס כולל הלבשת תכשיטים על בני הזוג. את התכשיטים עונדים על גופם של החתן והכלה בזמן החינה, כשהם יושבים על כסאות מפוארים וסביבם האורחים מברכים, שרים ורוקדים. בשלב זה מעניקים לחתן ולכלה תכשיטי זהב ומתנות יקרות. אם אתם מזומנים לטקס כזה, תוכלו להעניק תכשיט יפה לכלה, כי הרי זו מתנה שכל אישה תשמח לקבל, וגם תכשיט לחתן כמו צמידים ושרשראות בדומה גברית.

חשוב לדעת שתכשיטי זהב נועדו להבטיח שלזוג הצעיר יהיה בסיס כלכלי יציב ומזכרות סנטימנטליות מבני המשפחה.

מכשירי חשמל

בדקו איזה מכשירי חשמל חסרים לזוג הצעיר ואולי תוכלו לספק להם מכשיר חשמל שימושי. בזמן החינה אפשר להעניק מגוון מכשירי חשמל, החל מטוסטר עד מיקסר חשמלי וגם מכשירים קצת יותר יקרים (במידה ויש לכם את התקציב לכך) כמו מדיח כלים, תנור או מכונת כביסה, כאשר הכול כמובן תלוי בקרבה שלכם לבני הזוג ובתקציב.

פמוטים

זוג פמוטים להדלקת נרות שבת יספק מתנה נפלאה וסנטימנטלית עבור הזוג הצעיר. בדת היהודית מדליקים בערב שישי נרות – מה שיוצר אווירה רוחנית ושלווה בבית. אם אתם רוצים להעניק מתנה נאה, תוכלו לבחור סט פמוטים יפים ומעוצבים עבור הזוג הצעיר.

מתנות בעבודות יד

דרך נוספת לשמח את החתן והכלה נעשית באמצעות הענקת מתנות בעבודת יד. הכינו סט מלחיה ופלפליה מבקבוקים קטנים וריקים של שתייה חריפה, רקמו כריות פינה יפיפיות בעבודת יד עבור הסלון או חדר השינה של הזוג, הכינו כפפות לתנור בעבודת יד מבדים יפים שתוכלו לרכוש, או שרשראות עבודת יד לכלה ולחתן אותן תוכלו להעניק בטקס החינה.

פיג'מות לו ולה

רכשו עבור החתן והכלה שתי פיג'מות מפנקות. אלה יכולות להיות פיג'מות חורף עבות ומכרבלות או פיג'מות קיץ אווריריות. המטרה: לאפשר שינה נוחה וכיפית במיטה הזוגית.

שובר פינוק זוגי

רכשו לזוג המאושר שובר ליום פינוק זוגי. שובר שכולל יום פינוק במלון עם ארוחת בוקר, שימוש בבריכה, רגיעה בסאונה ובג'קוזי -יעניק להם שעות איכות נפלאות יחד, לפני או אחרי החתונה.

לסיכום

זכרו – אין זה משנה איזו מתנה תבחרו, כמה היא עלתה או איך נראתה – חשובה היא הכוונה ולכן כל מה שתעניקו, יהיה מבורך.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

מתנות למבוגרים

מה כדאי לקנות במתנה לחינה?

חינה היא מנהג מרוקאי שנועד לכנס בני משפחה וחברים סביב זוג שעתיד להתחתן. הטקס נחגג בקרב בני העדה כבר מאות שנים במטרה לשמח את החתן

לקריאה>>
נגישות