איך לתכנן טיול בר/ת מצווה מפתיע?

 

אם בעבר, מסיבת בר מצווה או בת מצווה, הייתה נחגגת עם רבע עוף על השולחן, נאום והדלקת נרות: הרי שכיום, מדובר בחגיגה אחרת לחלוטין! בשנים האחרונות, חגיגת הגעתם של הילד או הילדה אל גיל המצוות הפכה לקלילה יותר, ומסתכמת במסיבה עם החברים הקרובים, ומספר מצומצם של בני משפחה. בכך, את התקציב שגייסה המשפחה עבור האירוע, מקצים ההורים המאושרים לטיול בר או בת מצווה עם אבא אמא, או בשיתוף כל המשפחה. אז איך אפשר לתכנון טיול מפתיע וכיפי? הנה כמה טיפים טובים:

 

בחירת יעד מושלם

בתחילה, חשוב לשבת עם הילד או הילדה, ולהבין על איזה יעד תמיד חלמו. זה נכון, מרבית הילדים ירצו לטוס לדיסנילנד או לאפריקה, והדבר אכן אפשרי. אך אם ישנן מגבלות כאלה או אחרות, חשוב להבין יחד איזה יעד יתאים לחופשה. כדי לקבל רעיונות, אפשר לקרוא כתבות ומאמרים על יעדים המתאימים למשפחות (כמו אמסטרדם, לונדון, אגם גראדה, ונציה ועוד) , בזמן שניתן להיעזר ב  skyscanner: אתר שמציע טיסות מוזלות למגוון יעדים, ומקנה חיפוש ממוקד על פי תקציב, תאריך ויעד.

 

 

בחירת תאריך מתאים

כעת, יש לנסות למצוא את התאריך המתאים ביותר בו תצאו לחופשה. רצוי כי התאריך ייבחר בסמוך ליום ההולדת של הילדים, אך גם יהיה נוח מבחינת מזג האוויר. אירופה למשל, היא יעד מומלץ, בעיקר בחודשים שנחשבים "אוף סיזן" , כמו חודשי מרץ עד מאי, וחודשי ספטמבר אוקטובר. רצוי לבחור בתאריכים אלה לנסיעה לאחת מארצות אירופה, משום שבחודשים כמו דצמבר עד סוף פברואר: קר מאד במרבית הארצות באירופה, ובחודשי יוני יולי אוגוסט, חם מאד. בעיקר במדינות הים התיכון.

אם אתם בוחרים יעדים רחוקים יותר כמו ברזיל, תאילנד, הודו ושאר יבשות מרוחקות: בררו מה מזג האוויר ביעד, שכן מדובר באקלים הפכפך, שאינו דומה לזה ששורר בישראל בתקופות כאלה ואחרות.

 

מי בא לטיול?

טיול בר או בת מצווה, יאפשר לכם חוויה יוצאת דופן, ואושר גדול עבור הילדים! עם זאת, לא תמיד היד משגת כדי לצאת לטיול עם כל המשפחה. בכך חשוב לארגן טיול בו הורה אחד נשאר בארץ עם שאר המשפחה, בעוד שהילד או הילדה שחוגגים בר מצווה, יוכלו לצאת עם ההורה הפנוי, וזאת מבחינת מקום העבודה, או כל עיסוק אחר.

 

אפקט ההפתעה

זה נכון, כדי לתכנן טיול משפחתי, דרושה לא מעט לוגיסטיקה. החל מבחירת התאריכים בצורה שלא תפגע בתכנית הלימודים של הילדים, עד לבחירת ימים בהם ההורים יכולים לקחת חופש ממקום העבודה. עם זאת, עדיין ניתן לשמור על אפקט ההפתעה, וזאת באמצעות הענקת כרטיסי הטיסה לילדים, בעת המסיבה שנחגגת בארץ.

 

עוד ניתן לארגן ערב בו תחביאו בבית רמזים על החופשה (אפשר להחביא בכל מיני פינות בבית, רמזים כמו: תמונה של מטוס, רכבת צעצוע, תרמיל עם בגדים ושאר רעיונות), בעוד שהילד או הילדה שחוגגים את הגעם לגיל המצוות: יחפשו את הרמזים ברחבי הבית בצורה של "חפש את המטמון". בכך תוכלו לתכנן חופשה מדליקה, ולהפתיע ולרגש את האנשים האהובים עליכם מכל!

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות