למה כדאי לקנות מוצרים כחול לבן?

אם אתם חיים איפשהו על פני כדור הארץ ובטח אם אתם קוראים ממש עכשיו את השורות האלו, כנראה שתרבות הצריכה היא לא זרה לכם וגם אתם צורכים וקונים דברים שונים על בסיס קבוע. החל ממוצרים בסיסיים כמו מזון וחומרי ניקוי שאנחנו יכולים לקנות בסופר, דרך מוצרי פנאי כמו ספרים ומחשבים, מכשירי חשמל קטנים וגדולים כמו מקררים, תנורים ומכונות כביסה, ציוד וריהוט לבית, ריהוט משרדי ועוד – כולנו רוכשים כל הזמן כחלק משגרת החיים. כל אחד מאיתנו עושה מדי יום החלטה ובוחר מהיכן הוא קונה את הדברים שהוא קונה ולמה ללכת על מוצר X ולא על מוצר Y. מכל עבר חברות הפרסום קוראות לנו לקנות דווקא מוצרים שלהם ולפעמים קשה לעשות את ההחלטה באיזה מוצר לבחור מצד אחד, בעוד פעמים רבות אנחנו קונים באופן אינסטינקטיבי מבלי לשים בדיוק למה אנחנו קונים. ובכן, אנחנו רוצים לדבר עכשיו על אחד הדברים החשובים ביותר מנקודת המבט שלנו והוא העדפה של מוצרים כחול לבן על פני מוצרים המיובאים מחו"ל. הנה כמה סיבות מדוע כדאי לשאוף לרכוש תמיד מוצרים תוצרת הארץ.

התאמה גבוהה הרבה יותר לצרכן הישראלי

מייד נדבר על היתרונות המשמעותיים של חיזוק התעשייה הישראלית ופירגון לבעלי עסקים ישראלים, אבל קודם כל חשוב לדבר על יתרון משמעותי לצרכן הישראלי. כשאתם קונים מוצרים תוצרת הארץ אתם יכולים להיות בטוחים שהם נעשו על ידי אנשים שמבינים אתכם, מכירים אתכם ויודעים מה אתם מחפשים יותר טוב מכל מותג אחר בעולם. כך למשל, רהיטים כחול לבן כמו שמייצרת לצורך העניין חברת האוס דיזיין הם כאלו שמתאימים לצרכן הישראלי, הן מבחינת השעות שאנו מבלים בתוך הבית והן מבחינת הצרכים שלנו מריהוט שאנו קונים. זוהי כמובן דוגמא אחת מתוך אלפי חברות במשק הישראלי, אבל אם תציצו באתר תבינו תוך רגע על מה מדובר ואיך רק חברה ישראלית מסוגלת לקלוע לטעם של הצרכן המקומי.

למה כדאי לקנות מוצרים כחול לבן?

חיזוק התעשייה

בתור צרכנים אתם אולי חושבים שהקנייה שלכם של מוצר אחד בודד או כמה מוצרים כאלו היא לא באמת משמעותית, אבל האמת היא שהיא משמעותית ביותר, אפילו יותר ממה שאתם מסוגלים לשער. מעבר להכנסה המיידית של בעל העסק, אתם גם מחזקים את המותג ומפעילים צרכנות נכונה ובעלת משמעות. אם אהבתם אותו יכול מאד להיות שתרכשו אותו שוב ואם התחברתם אליו במיוחד סביר מאד שגם תבחרו לספר עליו לחברים שלכם. כך למעשה אתם לוקחים חלק משמעותי בחיזוק התעשייה הישראלית וזה משהו שאין להמעיט בערכו.

פרגון אמיתי לבעלי העסקים

בעלי העסקים והיצרנים הישראליים לא צריכים שתפרסמו אותם בפייסבוק או שתתנו להם ביקורת טובה בגוגל. כלומר הדברים הללו הם נהדרים, אבל ממש לא די בהם. בעלי העסקים צריכים שתקנו מהם על בסיס קבוע ושבכל פעם שאתם מתלבטים איזה מותג לרכוש, האפשרות של קניית מוצרים כחול לבן תעלה לכם לראש באופן מיידי. מי שקונה מוצרים כחול לבן עוזר באופן ישיר לבעל עסק ישראלי לקיים את עצמו ואת משפחתו.

מחיר

ישנה איזו חשיבה מוטעית שגורסת כי מוצרים ישראלים הם יקרים יותר, אבל האמת היא שהם ברוב המקרים זהים במחירם למותגים מתחרים בחו"ל ובמקרים רבים אחרים גם זולים יותר. הסיבה לכך היא שמעבר לייצור עצמו, כאן אין את עלויות השינוע והיבוא הגבוהות שבאות לידי ביטוי במחיר הסופי לצרכן.

לסיכום – אין ספק שקניית מוצרים כחול לבן היא טובה וחשובה ואנו בהחלט ממליצים להקפיד על כך.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות