יש לכם חנות משלכם? אלו הסיבות שלכם לשקול גיבוי בענן

גיבוי בענן לחנות אונליין

האם אתם ערוכים למקרה של אובדן מידע רחב? מה תעשו, אם תגלו שחסר לכם פריט מידע חיוני במיוחד, שאולי מחקתם בטעות? אם נוזקה תזהם את המידע שלכם, האם יש לכם עותק "נקי" שלו היכן שהוא? כל אלה שאלות משמעותיות מאוד, שיש להן תשובה אחת פשוטה ויעילה במיוחד: גיבוי. בעלי חנויות, רגילות או מקוונות, גם משתמשים במחשוב וגם מטפלים בעזרתו במידע רב. לכן, הגיבוי חשוב מאוד עבורם. אלה הסיבות המרכזיות, לשקול לעשות זאת "בענן":

מוכנות למצבי חירום

גיבוי הוא אמצעי קלאסי ובולט מאוד בעולם המחשוב, להערכות למצבי חירום שונים. למעשה הוא מספק מענה חשוב, גם במצבים שאינם קריטיים, אך עדיין חשובים. למשל, אם חשוב לכם להעיף מבט בגרסה ישנה של קובץ מסוים או במקרה שבו מחקתם משהו בטעות. מזה שנים רבות, גיבוי נחשב לדבר שכל עסק חייב לעצמו. זהו אמצעי פשוט יחסית ליישום, שחשיבותו מוכחת בשטח, שוב ושוב. באופן מיוחד, גיבוי בענן הוא שירות שכל עסק צריך להכיר כיום. מייד נפרט את הסיבות לכך, אך קודם הסבר רקע קצר: גיבוי בענן, הוא שרות שאתם שוכרים בתשלום נוח. הוא מאפשר לגבות דרך האינטרנט, אל שרת מרוחק של החברה שמספקת את השרות.

בענן משתלם יותר

סיבה מרכזית שבזכותה עסקים רבים מעדיפים שירותי ענן, היא ההיבט הכספי. שרות גיבוי בענן יהיה פעמים רבות זול יותר, ביחס לגיבוי בשיטות אחרות. התשלום הוא תשלום חודשי נוח מאוד. כמו כן, אתם חוסכים בצורה כזו הוצאות רבות, על רכישה וניהול עצמי של חומרה ותוכנה לשימוש בתוך העסק עצמו.

הפרדה לשם תוספת הגנה

עצם העובדה שהגיבוי בענן ממוקם פיזית הרחק מהעסק שלכם, מוסיפה אלמנט של אבטחה. במקרי חירום כמו שריפה בעסק, הגיבוי לא ייפגע. כמו כן, מערכות המחשוב של ספק השרות נפרדות ממערכות המחשוב שלכם. אם העסק שלכם יפגע מנוזקות או מהאקרים, גם אז הגיבוי לא יפגע.

שחזור מהיר, בנגישות מרבית

במסגרת שרות גיבוי הענן, שחזור מידע בשעת הצורך יכול להיעשות באופן מהיר ויעיל. כמובן, היבט זה חשוב מאוד ולעתים אפילו קריטי. השחזור אפשרי מכל מקום, בכל זמן, מכל התקן מחשוב עם דפדפן.

גמישות מרבית

בדרך כלל, חנות מתנות לילדים לדוגמה עוסקת בהיקף גדול של מוצרים וישנו גם שינוי רב ברשימת המוצרים שהיא מציעה. גידול בהיקפי הגיבוי שדרושים לכם, מחייב שימוש בנפחי אחסון גדולים יותר. כאשר מדובר בשרות גיבוי בענן, היבט זה לא צריך להטריד אתכם, מלבד כמובן תוספת תשלום. אם הייתם מטפלים בכך לבד, היה צורך לרכוש יותר אחסון ואז הוא לא היה מנוצל באופן מלא. ואם הייתם בהמשך מצמצמים את הצורך בגיבוי, הייתם נשארים עם אפילו יותר מדיות אחסון ללא שימוש. זה מצב לא יעיל במיוחד מבחינה כספית. במחשוב ענן, כל זאת פשוט לא יעסיק אתכם יותר.

להתמקד בעיקר

כל זאת, מקל עליכם להתמקד בעיסוק המרכזי שלכם – החנות האינטרנטית שלכם. במקום להפנות משאבים לציוד גיבוי פנימי ועובדים שיטפלו בו, גיבוי בענן למעשה מעביר את רוב הפעילות הזו לספק חיצוני.

איכות מרבית

בבחירה בספק איכותי של שירות גיבוי בענן, אתם מבטיחים טיפול ברמה גבוהה בכך. הכוונה לניהול הגיבויים והשחזור ברמה הטכנית. כמובן, עדיין תצטרכו לנהל את ההיבט של מה לגבות, באיזו תדירות וכדומה.

לסיכום

אם יש לכם חנות, מכל סוג שהוא, חשוב מאוד שיהיה לכם גם גיבוי. זה פשוט שווה את ההשקעה.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

מתנות למבוגרים

מה כדאי לקנות במתנה לחינה?

חינה היא מנהג מרוקאי שנועד לכנס בני משפחה וחברים סביב זוג שעתיד להתחתן. הטקס נחגג בקרב בני העדה כבר מאות שנים במטרה לשמח את החתן

לקריאה>>
נגישות