מעודדים לקריאה: ספרי ילדים מומלצים הם המתנה המושלמת!

ספרי ילדים מומלצים

עולם הספרים הוא עולם מרתק שמשלב בין דמיון, השראה וכן חשיפה לתרבויות ולעולמות חדשים. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה עולם ספרי הילדים הפך לחלק בלתי נפרד מאורח החיים של כל משפחה, בשל היתרונות הגלומים בקריאה משפחתית המתבצעת מדי ערב. למעשה, ספרי ילדים מומלצים הם מתנה מושלמת בעבור ילדים וזאת בשל מספר סיבות מרכזיות. ראשית, באמצעות ספרים אפשר להגדיל ולהרחיב את אוצר המילים וזאת בשל העובדה כי בזמן הקריאה הילדים יכולים להיחשף למילים חדשות או מילים שהם לא ידעו כיצד להשתמש בהן בצורה תקנית. שנית, קריאת ספרים היא פעילות משותפת ומגבשת מאוד שמעניקה הזדמנות לכם כהורים להעניק לילדים שלכם ערך מוסף בדמות הקראה של עלילה שתסחף את הילד למחוזות חדשים. בעידן שבו הורים רבים נאלצים להתמודד עם ילדים שמעדיפים לצפות בטלוויזיה ברוב שעות היום, ספר מהווה דרך מצוינת להפעיל את הדמיון, בניגוד לניוון המתבצע בזמן צפייה בטלוויזיה.

רכישה של ספרים – קלה ופשוטה מאי פעם

כיום ניתן לבחור בספרי ילדים מומלצים שכדאי לקרוא באופן קל ופשוט יותר מאי פעם, כל זאת כתוצאה מפתיחה של חנויות אינטרנטיות המהוות פלטפורמה שבמסגרתה ניתן להיחשף לספרים מומלצים כמו גם לספרים חדשים שיצאו עכשיו מהדפוס. בין אם אתם מתכננים לרכוש ספר בעבור הילדים שלכם או כמתנה, זה הזמן לנצל את הפלטפורמה האינטרנטית כמו גם את המבצעים הרבים שמאפשרים לכם לבצע רכישה של ספרים מצוינים שיעניקו לילדים הזדמנות להרחיב את אוצר המילים, שיפור הזיכרון וכן כניסה לעולמות הדמיון. בשביל לסייע לכם בתהליך הבחירה והרגישה, להלן דגשים לבחירה של ספרי ילדים בהם תוכלו להיעזר.

איך בוחרים ספר ילדים?

ספר קצר

עדיף לבחור בסיפור קצר עם עלילה קצרה, וזאת מאחר ולילדים צעירים קל להפנים את העלילה כאשר היא פשוטה וקלה להבנה. לא פעם ילדים רוצים לחזור שוב ושוב לאותו הספר מאחר והם מתחברים לסיפור עצמו, ועל כן כאשר בוחרים ספר לילד צריך לקחת בחשבון גם את האלמנט של הגיל אבל גם את רמת הסבלנות הקצרה יחסית. ספר קצר וקולע יספק לכם ולילדים יכולת להרחיב את המחשבה ולהיכנס לעולם מרתק של דמיון והשראה.

מחובר לעולם הילד

כאשר אתם בוחרים ספר, עדיף לבחור בספר שאליו הילד שלכם מתחבר מתוך עולמו הפנימי. אם למשל הוא חובב של בעלי חיים, העדיפו לרכוש בעבורו ספר שיתחבר לעולם התוכן שלו. כל משפחה ועולם התוכן שלה, ועל כן בתהליך הבחירה קחו בחשבון את ההעדפות האישיות של הילד כמו גם ההעדפות שלכם כהורים שרוצים להנחיל לילדים ערכים חשובים אותם הם ייקחו עמם בעקבות הקריאה של הספר.

איורים

האיורים של הספרים מהווים פרמטר חשוב בתהליך הבחירה מאחר והם מצליחים להמחיש לילדים את העלילה. ספרי הילדים החדשים כמו גם הישנים עמוסים באיורים יפהפיים שהופכים את חווית הקריאה לכיפית ואטרקטיבית ביותר בעבור ילדים, בכל הגילאים. לכן, דפדפו בספר והעדיפו לבחור בספר שיש לבו איורים שיאפשרו לילד לפתח את הדמיון כמו גם להתחבר יותר לעלילה של הספר.

מקור לשיח

חשוב  מאוד לבחור בספר שיהווה מקור לשיח ביניכם לבין הילד. זה יכול להיות שיח הקשור בעלילה או התחושות של הילד במהלך הקריאה, אבל הרבה פעמים רק היכולת לספר את הסיפור מאפשר לילד לשאול שאלות ולקבל מידע. מכאן יכולה להתפתח שיחה על חיי היום יום או על התחושות של הילד כתוצאה מהקריאה, כל זאת מתוך מטרה ליצור חיבור אישי וחזק ביניכם לבין הילד.

לסיכום

עידוד ספרים בקרב ילדים הוא חשוב לטובת פיתוח הדמיון אבל גם יצירה של גיבוש משפחתי שמתבצע באמצעות קריאה של ספרים. זה הזמן לעודד את הילדים לקרוא, וזאת באמצעות רכישה של ספרים אשר יהיו זמינים בעבורם בכל עת.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

מתנות למבוגרים

מה כדאי לקנות במתנה לחינה?

חינה היא מנהג מרוקאי שנועד לכנס בני משפחה וחברים סביב זוג שעתיד להתחתן. הטקס נחגג בקרב בני העדה כבר מאות שנים במטרה לשמח את החתן

לקריאה>>
נגישות