שלום כיתה א': רעיונות למתנות לכבוד כיתה א'

מתנות לכבוד כיתה א'

עליה לכיתה א, היא ללא ספק בין האירועים היותר מרגשים בחיים – להורים ולילדים כאחד. זו היא הזדמנות לרכוש מתנות לילד, שיקלו עליו קצת בשנתו הראשונה בבית הספר, בהכנת שיעורי הבית ועוד. רכישת המתנות רלבנטית להורים, לשאר בני המשפחה הבוגרים ואפילו מקומות עבודה רוכשים לעתים מתנות לעובדים, סביב אירועים משפחתיים מסוג זה. אבל מה קונים? אלה כמה רעיונות:

טלפון סלולארי

כבר ב-2017 פורסם סקר של קרביץ וחברת פלאפון, לפיו כשליש מהילדים מקבלים לראשונה סמארטפון, לקראת כיתה א. באמצעות סמארטפון לילד, ניתן לתקשר איתו ישירות בכל זמן ולספק הרגשה טובה יותר, גם לו וגם להורים. כמובן, לא חייבים לרכוש את האייפון הכי חדשני. אפשר בהחלט להסתפק בטלפון פשוט ולא יקר במיוחד.

להתחיל מהחשוב ביותר

כן טלפון, לא טלפון, אבל מה שבטוח – נקודת התחלה טובה היא תמיד לברר עם ההורים, מה הילד ממש צריך ואף דודה עוד לא הבטיחה לקנות. מוטב לתת לזה עדיפות והכוונה לדברים כמו תיק לחפצים, תיק אוכל, קלמר וכלי כתיבה.

מההכרחי לחביב

מעבר לדברים ההכרחיים, ניתן למצוא עוד רעיונות רבים, למתנות שימושיות נוספות. לדוגמא: במקום בקבוקי פלסטיק לשתייה, אפשר לקנות כמתנה בקבוק שתיה איכותי מנירוסטה. קלמר וחפצים נוספים, יכולים להיות מעוצבים עם שם הילד ("קלמר ממותג") ואף עם תמונתו. כך גם יהיה לו קל יותר להבדיל בין חפציו לחפצי אחרים ויהיו פחות מקרי אובדן ובלבול לגבי מה שייך למי.

חבילות שי

גישה מיוחדת למתנות לכיתה א, היא יצירת סט דברים שדרושים לילד. למשל תיק גב + קלמר + מחברות וכן הלאה.  הסט יכול להיות כמובן תואם מבחינת דוגמאות וצבעים ואף לכלול שם או אולי תמונה של הילד.

מתנות לכיתה א'

"ממולאים"

ואריאציה חביבה על גישת מתנות החבילה, ניתן לכנות בחיוך "ממולאים". לא מדובר על חצילים, אלא יותר בכיוון של מילוי חפצים שונים בציוד משרדי רלבנטי. לדוגמא: קלמר מתנה שבתוכו גם עפרונות צבעוניים.

מיוחדים

ככל שמחפשים יותר רעיונות בתחום זה, כך מוצאים ועוד ועוד מוצרים מיוחדים, שמתמקדים בזוויות שונות של העניין. דוגמא בולטת, הן מתנות עם ערך חינוכי מתאים. למשל, ערכות ללימוד של מיומנויות התארגנות ועצמאות. ערכות פשוטות אלה מספקות שירות חשוב, מאחר שכיתה א כבר דורשת רמת עצמאות שמהווה קפיצת מדרגה ביחס לגן. מה גם, שילד עצמאי מקל על ההורים.

תו התוכן

לחלק מהמשחקים וספרי הילדים שניתן לקנות, יש את "תו התוכן" של מכון אדלר. משמעות הדבר, היא ש"המוצרים הנושאים אותו נבדקו ונמצאו נאמנים לערכי הגישות ההומניות ואינם מכילים תוכן פוגעני או מפלה".

 

לסיכום

מבחר המוצרים שזמינים כמתנות לעולים לכיתה א גדול מאוד וסביר שלבסוף תמצאו את מה שאתם מחפשים. או רעיון מעניין אחר.

קראו גם: רעיונות למתנות שיפתיעו את הילד

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות