חווית רשלנות רפואית בלידה? יש אתר עם כל המידע שאת צריכה

רשלנות רפואית בלידה היא מבין סוגי הרשלנות האיומים ביותר שיכולים להתרחש. מדובר במצבים בהם צוות רפואי – החל מרופא מיילד עד צוות מד"א או טכנאים ואחיות ואפילו צוות במרפאת פוריות האישה וכו' – לא פעל על פי ההנחיות ורמת הזהירות הדרושה לטיפול באישה בהריון או ביולדת. סיטואציות כאלה יכולות להוביל וגם הובילו בעבר ובכל יום ללא מעט נזקים החל ממוות של עובר או מוות של יולדת עד פגיעות מוטוריות ביילוד, נכות, סיבוכים של פגים, פגיעות פיזיות, בעיות תפקודיות וכולי.

לצערנו יש לא מעט מקרי רשלנות רפואית בארץ ובעולם בזמן שמדובר במקרים כמו התעלמות מטענות יולדת, בחירה לידה לא מתאימה, יילוד מאוחר או מוקדם מידי, מתן תרופות מזיקות או לא נכונות ליולדת או לאישה ההרה, אבחנות לא נכונות ושאר פעולות שנעשות על ידי צוות רפואי. כול המעשים האלה נחשבים למקרי רשלנות שחשוב לדעת כיצד להתמודד עמם, החל מקבלת תמיכה כלכלית וסיעודית עבור מי שנפגע עד תביעה לקבלת פיצויים מהגורם המטפל. לשם כך דרוש לך כל המידע החשוב ביותר כדי שתוכלי לחזור לחיים ולטפל במקרה הספציפי שלך על הצד הטוב ביותר.

כיצד מוצאים מידע על רשלנות רפואית בהריון?

כיום יש אתר מקצועי המרכז את כל המידע הנחוץ לך במקום אחד. המטרה: לספק פתרון בעיקר כשאת מחפשת מידע על רשלנות רפואית בלידה. אם חיפשת מידע כזה את בוודאי יודע שיש לא מעט קשיים באיתור של כל המידע במרוכז, ולעיתים תמצאי עצמך משוטטת בין מספר אתרים כדי למצוא מידע קונקרטי משום שהמידע מפוזר ברשת בצורה שאינה מסודרת או קוהרנטית. ולכן, כדאי לך לבקר באתר ולקרוא את כל המידע הרלוונטי. אם את צריכה את המידע באופן מרוכז.

חשוב לדעת כי ההגדרה של רשלנות רפואית בלידה היא כל סיטואציה שגרמה לנזק בהריון או במהלך הלידה ומדובר בנזק שנגרם על ידי רופא או צוות רפואי. כאשר יש הוכחה וקשר ישיר בין ההתנהלות של הצוות הרפואי לנזק שנגרם ליילוד או ליולדת, יש לבחון את האופציה להגשת תביעת רשלנות שתוביל לקבל פיצויים של היולדת מהגוף המטפל.

חווית רשלנות רפואית בלידה? יש אתר עם כל המידע שאת צריכה

אבל מתי יש עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית?

במקרים של החלטה על ניתוח לא מתאים בזמן לידה כמו החלטה שגויה על ניתוח קיסרי, תיתכן עילה לתביעה וכדאי להתייעץ עם עודך דין בנושא כדי לדעת כיצד להתחיל בהליכים.

במקרים של היעדר הפניות לבדיקות נחוצות ובמעקב לקוי שלא נעשה בנוגע ליולדת, תיתכן רשלנות רפואית.

גם לידות שהשתבשו כמו לידת וואקום או מלקחיים שגרמה נזק ליילוד יכולות להוביל לתביעה.

כאשר צוות רפואי אינו מתייחס לטענות של יולדת כמו כאבים, צירים, דימומים, מיחושים וכדומה: מומלץ להכנס לאתר של עו"ד רשלנות רפואית ולבדוק האם יש עילה לתביעה.

במקרים של גרימת נזק בלידה כמו דימומים שהובילו למוות או נכות במקרים של קרע משמעותי בלידה, נזקים והחמרה של מצב היולדת או היילוד: מדובר בדרך כלל ברשלנות בעיקר אם נגרם נזק במהלך הלידה.

לסיכום, רשלנות רפואית בלידה יכולה להתרחש בשל מגוון רחב של החלטות, סיטואציות, ובעיקר בשל אי נקיטת הזהירות הדרושה בטיפול ביולדת. אם את חושדת שניזוקת או שהיילוד ניזוק עקב המצב – חשוב לבדוק את הנושא בקרב עו"ד רשלנות רפואית מקצועי שיוכל לסייע לך להתנהל מול המצב החדש והקשה ולקבל את הפיצויים הדרושים לשיקום והמשך החיים.

לכל הכתבות מכל הנושאים באתר

נגישות